PORADY

COVID-19

Procedura na czas epidemii nowego koronawirusa

Światowa gospodarka została wystawiona na próbę jak nigdy dotąd. Na pewno w jej wyniku nastąpią zmiany, być może także zmiany liderów w świecie biznesu. Jest to wielka szansa dla przedsiębiorczych ludzi, którzy w porę dostrzegą nowe możliwości, w tym nowe rynki zbytu. Polacy mają dziś wielką szansę, muszą tylko szybciej niż inni przygotować do ekspansji swoje przedsiębiorstwa, nie czekając na zakończenie światowej epidemii. Proponujemy już dziś rozpocząć rozmowy (w formie bezpiecznych telekonferencji), które wkrótce przyniosą nowe zamówienia. Po drugiej stronie czekają doświadczeni i przychylni eksperci, którzy chętnie podpowiedzą optymalne rozwiązania. Telekonferencje są bezpłatne i czasowo zastępują spotkania z zarządem Prywatnego Biura Szejka w Dubaju.

PAIH

Polska Agencja Inwestycji i Handlu


„Sponsor [Patron] jest jednocześnie większościowym udziałowcem w spółce posiadając min. 51% udziałów. Choć jest to oczywiście model bardzo odmienny od znanych z innych części świata, tak zorganizowany system w ZEA (jak również innych krajach GCC) działa od wielu lat i posiada odpowiednie uregulowania zapewniające prawa obu stronom. Sponsor [patron] w większości figuruje tylko w oficjalnych dokumentach i nie bierze udziału w codziennej działalności firmy [ani w podziale zysku]. Sponsor musi być obywatelem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i pobiera uzgodnioną z góry opłatę roczną. Zależnie od planów biznesowych uzasadnione może być wyszukanie dobrze umocowanego Sponsora, który pomoże w dotarciu do odpowiednich partnerów i kontaktów – nawet Sponsora z rodziny rządzącej, którego opłata może przekroczyć 1 mln AED rocznie. Firmy doradzające w wyborze struktury prawnej [takie jak PlayGulf] mają swoją listę „zawodowych Sponsorów”, których mogą polecić (…)”.


Fragment „Poradnika po rynku | Zjednoczone Emiraty Arabskie | PAIH 2018” str. 16 Więcej: https://www.paih.gov.pl/zbh_dubaj/publikacje

PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości


"Od 26 lutego br. przedsiębiorcy mogą składać wnioski na sfinansowanie promocji swoich marek produktowych w tracie Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju, która będzie miała miejsce 20 października 2021 roku. Budżet całego konkursu opiewa na kwotę blisko 50 mln zł. (...)

Pozyskane wsparcie może być przeznaczone na:

  • udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych lub konferencjach zagranicznych i na dodatkowe działania promocyjne związane z udziałem w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju

  • na sfinansowanie kosztów usługi doradczej w zakresie przygotowania wejścia na rynek krajów Zatoki Perskiej (Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie)


Przeczytaj Oficjalny komunikat na stronie PARP

PlayGulf pomoże w przygotowaniu odpowiedniego wniosku. W poprzedniej edycji konkursu złożono 1472 wnioski, z czego 2/3 zostało zaakceptowanych.