VISION 2021


Złoty Jubileusz

Obchody 50-tej rocznicy powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich

50 lat temu Arabowie zjednoczyli się, uzyskali niepodległość i powstały Zjednoczone Emiraty Arabskie, nowe Państwo złożone w 7 emiratów, na czele z najsłynniejszymi Abu Dhabi i Dubajem. To czas bardzo intensywnego rozwoju i spektakularnych sukcesów. Teraz w szczególny sposób chcą zwrócić na siebie uwagę całego świata. Właśnie rozpoczyna się Wielki Jubileusz, który potrwa przez cały rok 2021. To także czas dobrego gestu w biznesie, warto więc z tego skorzystać. Następna taka okazja za 50 lat!


Pierwsza na Bliskim Wschodzie

Największa w historii Wystawa Światowa EXPO w Dubaju

Największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarcze na świecie. Dubaj stolicą świata przez pół roku. 38 hektarów ekspozycji | 25 milionów zwiedzających | 70% zwiedzających z zagranicy | goście z 200 państw.

Cele obecności Polski na EXPO w Dubaju obejmują promocję gospodarczą poprzez wzmocnienie kontaktów gospodarczych Polski z ZEA oraz całym rejonem Bliskiego Wschodu, a w szczególności w zakresie wspierania polskich przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych rynków zbytu oraz budowaniu trwałych relacji handlowych).


Propozycja specjalna

PlayGulf Dubai EXPO 2020/2021


W związku z niezwykłymi wydarzeniami roku 2021 uzyskaliśmy szereg udogodnień dla naszych Partnerów. Jedną z nich jest możliwość wniesienia opłaty patronackiej w ratach. Specjalnie na naszą prośbę, została przygotowana dogodna forma ratalna nie stanowiąca dla firm dużego jednorazowego obciążenia, dająca za to możliwość stałej kontroli kontraktu i oceny skuteczności współdziałania. Umowę na takich zasadach można zawrzeć jednak tylko do końca roku 2020 aby jej realizacja przebiegała w roku Wielkiego Jubileuszu. Już cieszymy się na naszą współpracę.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością ogłaszamy informację o rozpoczęciu nowej formy współpracy z przedsiębiorstwami zainteresowanymi sprzedażą swoich produktów i usług na Bliskim Wschodzie. Bardzo uważnie słuchaliśmy Państwa opinii, przekazywaliśmy Państwa sugestie i oczekiwania. W wyniku tego możemy dziś zaproponować możliwość wnoszenia opłaty patronackiej w dogodnych ratach.

To doskonała możliwość na zdobycie chłonnego rynku GCC bez ponoszenia jednorazowego wysokiego kosztu i zminimalizowanie ryzyka. Teraz możecie Państwo od razu rozpocząć sprzedaż a w razie niepowodzenia zakończyć kontrakt bez konsekwencji finansowych na każdym etapie współpracy. Powodzenia!

Zarząd PlayGulf

MARCIN ŁAPA

Prezes Zarządu

PIOTR ŁOPACKI

Dyrektor Generalny

adw. PIOTR JAN CZYŻ

Dyrektor ds. prawnych

ARKADIUSZ JASKULSKI

Dyrektor Handlowy

SPRZEDAŻ PAŃSTWA PRODUKTÓW / USŁUG

Uruchamianie własnej spółki w Dubaju pod patronatem Szejka to optymalne rozwiązanie dla firm zdecydowanych na osiąganie swoich celów na wielu rynkach GCC. My możemy w tym pomóc. Alternatywą jest skorzystanie z naszej specjalistycznej usługi „INKUBATOR”, realizowanej przez nasz wyspecjalizowany podmiot PGD General Trading LLC. Działając pod patronatem Jego Wysokości Szejka Saqer’a Bin Mohammed Bin Zayed Al-Nahyan z rodziny królewskiej Abu-Dhabi i faktycznie wykorzystując ten przywilej, zajmiemy się sprzedażą Państwa produktów.

W ramach tej usługi:

 • wyznaczymy osobę odpowiedzialną za Państwa firmę

 • zbadamy zainteresowanie Waszymi produktami lub usługami na wskazanych rynkach

 • nawiążemy współpracę z odpowiednimi kontrahentami

 • sprawdzimy wiarygodność tych kontrahentów

 • udzielimy wsparcia przy zawieraniu kontraktów

 • pozyskamy rządowe zamówienia

Od Państwa oczekujemy:

 • wsparcia merytorycznego

 • przygotowania materiałów we wskazanym języku

 • regularnego wnoszenia opłaty patronackiej

 • uwzględnienia nas w podziale zysków

 • pisemnych referencji

Proponujemy aby w modelu SZYBKI START jedynym naszym wynagrodzeniem, wyłącznie na zasadzie success fee był udział procentowy w obrocie handlowym, uzależniony od Państwa polityki cenowej, oraz od branży i asortymentu, np. w zakresie:

od 1% do 15 %

(do uzgodnienia)


Aby rozpocząć współpracę na tych zasadach prosimy o pokrycie tylko tej części kosztów, które będziemy musieli ponieść aby zapewnić Państwu funkcjonowanie w INKUBATORZE pod patronatem Szejka przez okres pełnych 12 miesięcy. Oferta będzie ważna do dnia 31.12.2020 r.

Aby wykluczyć jednorazowe wysokie obciążenie, zmniejszyć ryzyko i pozostawić w Państwa rękach element kontroli, włącznie z możliwością wycofania się ze współpracy w każdej chwili bez konsekwencji finansowych, proponujemy rozważenie możliwości rozłożenia opłaty patronackiej na raty (od 4 do 12). W takim przypadku kwota całkowita nieco wzrasta, macie Państwo jednak komfort zarządzania przebiegiem realizacji kontraktu.

Celem skorzystania z oferty jest upewnienie się przez pierwszych 12 miesięcy o skuteczności działania PlayGulf, tak aby kontynuować współpracę w latach następnych w opcji wybranej przez Państwa, czyli w modelu SPÓŁKA lub w modelu SZYBKI START. Jak w każdym biznesie, ten pierwszy okres będzie najtrudniejszy, my jednak podejmiemy się tego zadania z myślą o długofalowej współpracy.

KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY, czy dlaczego warto zapłacić?

KOMENTARZ EKSPERTA

Część przedsiębiorców mających doświadczenia eksportowe jest zaskoczona propozycją wnoszenia opłat patronackich z tytułu ekspansji na Bliski Wschód. Oczywiście nie jest to konieczne, na rynku GCC działa wielu hinduskich czy pakistańskich dystrybutorów, którzy chętnie „bezpłatnie” podejmą się sprzedaży Państwa produktów. Grono to ostatnio zmniejszyło się jednak o 2 kluczowe firmy, które upadając obnażyły niedoskonałość tego rozwiązania. Otrzymaliśmy szereg skarg w tej sprawie.

Okazało się, że wiele polskich produktów było zarejestrowanych na prawach wyłączności co uniemożliwia ich dalszą sprzedaż bez zgody dystrybutora. A ta kosztuje o wiele więcej niż patronat członka rodziny królewskiej. Poza tym tylko zarejestrowanie produktów w formułkę NOC (No Objection Certificate) daje Państwu możliwość zarządzania Waszymi produktami w przypadku konfliktu czy braku satysfakcjonujących rezultatów działania dystrybutora.

Rynek GCC jest chłonny ale i specyficzny, bo rządy państw arabskich kierowane przez rodziny królewskie zdają sobie sprawę z jego atrakcyjności. Pod patronatem szejków działają tu sieci handlowe i wszystkie znaczące przedsiębiorstwa zagraniczne. To norma, która zapewnia im stabilny rozwój i stanowi nadzwyczajną tarczę w przypadku kłopotów. Warto uszanować prawa i zwyczaje obowiązujące w tej części świata, o czym pisze w swoich poradnikach dla przedsiębiorców Polska Agencja Inwestycji i Handlu.


Marcin Łapa - Prezes Zarządu PlayGulf

Na zdjęciach z członkami rodzin królewskich Zjednoczonych Emiratów Arabskich:

H.H. Sheikh Mohammed Bin Maktoum Bin Juma Al-Maktoum (royal family Dubai)

H.H. Sheikh Saqer Bin Mohamed Bin Zayed Al-Nahyan (royal family Abu-Dhabi)

H.H. Sheikh Ahmed Bin Faisal Al-Qassimi (royal family Sharjah i Ras Al-Khaimah)